Óbuda Fotóklub

Óbuda csoportkép logóval

FIAP Világkupa 2019

Nagyot léptünk előre a FIAP 2019 évi klubversenyén elért helyezésünkkel. Míg tavaly nem kerültünk be az első százötven közé, ebben az esztendőben a 83. helyig jutottunk. Öt szerzőnk képét fogadták el, Bárdos Tamás, Csörögi Dóra, Egri Zsuzsanna, Papp László és Tóth Piusz István egy-egy alkotása került a legjobbak közé. A pontverseny is nagyon szorosan alakult, hiszen tíz ponttal többet szerezve már az első ötven közé kerülhettünk volna. A következő év célja „kitűzve”!

Autista fotóscsoport bemutatkozás

Bemutattuk a sajtónak és a kerület vezetésének Autista Fotóscsoportunkat. A tájékoztatót megtisztelte jelenlétével Dr. Kiss László polgármester, két alpolgármester és több önkormányzati képviselő is, illetve a média részéről is érkeztek szép számmal újságírók, fotósok. A bemutatkozás után elkezdődött az érdemi munka is, fotóztunk cirkuszban, voltunk fotós sétán Pesterzsébeten és az Advent Óbudán rendezvényein is megtalálható csapatunk.

Autista fotóscsoport

Különleges útra lépett az Óbuda Fotóklub: autizmussal élő fiatal alkotókból szerveztünk fotós csoportot. Az első közös sétánkat a Nikon Magyarország támogatásával október utolsó hétvégéjén tartottuk. Volt olyan hobbitársunk, aki most először fogott a kezébe igazi fényképezőgépet, mert eddig csak telefonjával alkotott érdekes, izgalmas formában, de gyakorlott fotósokkal is találkozhattunk. Célunk a csoport országossá bővítése és megmutatni a világot, ahogyan Ők látják.

Lovas fotózás a Nyakas tanyán

Szerencsés találkozás volt a Nyakas tanya lovasaival és lovaival még nyáron a Váci Vigalom eseményein. A kapcsolatnak köszönhetően azóta egy dunai vágtát fotózhattak klubtagjaink. Október pedig meghozta az ősz színeinek, a gyönyörű lányoknak és természetesen a lovak együttesét. Kelessy Szilvi és csapata, Kata, Anna, Sára mindent megmutattak nekünk a lovas tudományukból. Nagy élmény és szerencsére nem az utolsó ilyen fotózás volt!

FIAP diplomák 2019

Klubunk tagjai szorgalmasan lépegetnek felfelé a ranglétrán. A Nemzetközi Fotóművészeti Szövetség minden évben művészeti diplomákkal ismeri el a sikeresebb fotográfusokat, közöttük idén öt tagunkat is: Csörögi Dóra, Huisz István és Papp László kiváló fotóművész (EFIAP), Egri Zsuzsanna és Tóth Katalin fotóművész (AFIAP) diplomát vehetett át. Mivel a veszprémi országos ünnepségen nem tudtunk részt venni, egy kis házi ceremónián Koncz Dezső adta át az okleveleket a klub összejövetelén.

Koncz Dezső vajdasági díjai

Koncz dezső kiemelkedő sikereket ért el a vajdasági 6th Circular Exhibition of Photography fotószalonon Vojvodinában. Laura című fotóját aranyéremmel és Honorable mention kitűntetéssel, Wing című alkotását Honorable Mention kitűntetéssel díjazta a zsűri.

Házi pályázat 2019

Egyre népszerűbb a negyedévenkénti házi fotópályázatunk. A mostani versenyen MUNKA kategóriában az 1. helyet Szalai-Papp Csaba szerezte meg "Hálószövők" című fotójával, 2. helyen Tóth Piusz István végzett "Vasbeton szerelők" alkotásával, míg a 3. helyre Papp László került "Halászember" című képével. A szabadon választott kategóriában 1. Papp László - Trió, 2. Bolla László - Dés, 3. Koncz Dezső - Dobszóló című képeikkel. A legjobb szerzőnek járó serleget Papp László vihette haza.

XXXVI. MAFOSZ Szalon

Veszprémben került megrendezésre a XXXVI MAFOSZ Szalon kiállítása. A kiállított fotók a papírképes pályázat anyagából kerültek falra, míg a digitális pályázat fotóit vetített képes formában mutatták be. Az 50 éves Óbuda Fotóklub Egyesület itt vehette át díszoklevelét Horváth Imrétől, a MAFOSZ elnökétől.

50 év a fotózásban

Az Óbuda Fotóklub fennállásának 50. évfordulóján nagyszabású szabadtéri kiállítást szerveztünk a Budai Promenádon az Óbudai Önkormányzat, Bús Balázs polgármester és Varga Mihály pénzügymniniszter támogatásával. A megnyitón rengeteg fotós barát, hobbitárs és érdeklődő vett részt.

Tiszteletbeli tagunk: Keleti Éva

Vendégül láthattuk a hazai fotóművészet egyik kiemelkedő alkotóját, Keleti Évát. Az este különlegessége volt, hogy a művésznő elfogadta az Óbuda Fotóklub Egyesület felkérését és mostantól tiszteletbeli klubtagként üdvözölhetjük. Megtekintettünk ötven csodalatos alkotást a Keleti Éva életműből, személyes beszámolók meghallgatása mellett. Örök élmény marad mindannyiunk számára.

Huisz István New York-i sikere

1st International Exhibition of Photography BIG APPLE 2018, New York

Újabb ország iratkozott fel arra a sikerlistára, ahonnan klubunk tagjai díjat tudtak elhozni. Huisz István egy olyan megmérettetésen nyert szalon oklevelet, amelyen 611 pályázó adott be fotót, a zsűri több mint tizenkétezer kép közül választotta ki a nyerteseket. Gratulálunk!

Egri Zsuzsa hazai sikere

Újabb siker! Egri Zsuzsanna ”A falu kovácsa” című fotójával első díjat nyert ”A MUNKA VILÁGA” országos fotópályázaton.