Gyimesi János

Régi vágyam teljesült, mikor elkezdtem dolgozni és fizetésemből megvehettem első fényképezőgépemet. Családunk barátja Ozváry László – a Tűzoltó Újság fotóriportere – volt, aki megkedveltette velem a fotózást. Nemcsak az exponáló gomb megnyomását, hanem a képek kidolgozását, laborálását.

Csak később vettem a bátorságot, hogy elsajátítsam a film előhívást is. Barátaim és jómagam szórakoztatására fotóztam. Később a színes fotózás egyre inkább előtérbe került. A digitális technika adta vissza a „laborálás” lehetőségét.

Nyugdíjba vonulásom után kerültem kapcsolatba az Óbuda Fotóklubbal, melynek azóta is tagja vagyok. Lelkesen részt veszek pályázatokon több kevesebb eredménnyel. Kedvenc témáim emberek, gyermekek, tájak.

Képeim több kiállításon szerepeltek.

Gyimesi János - Ködös Halászbástya

Gyimesi János - Aquincum - amfiteatrum