Juhos Nándor

1955-ben kerültem kapcsolatba a fotózással. Azt megelőzően azt sem tudtam, hogy kerül a kép a papírra.

1958-ban már önállóan laboráltam a fényképeimet.

1959-től a néphadseregben a katonaélet dokumentálása került az érdeklődésem középpontjába. Tisztiiskolás koromban jutottam el arra a szintre, hogy a fotózás művészi alkotások létrehozására is alkalmas. Azóta nyugdíjba vonulásomig, mint hivatásos katona sikerült elfogadtatnom elöljáróimmal, hogy mindenütt fotózhattam. Rendszeresen részt vettem a Honvédelmi Minisztérium által évente kiírt pályázatokon, ahol rendszeresen díjazták képeimet.

Több alkotótáborban fejlesztettem művészi ismereteimet. Meghívást kaptam a gyulai Székely Aladár kiállításokra is. 2004-ben felvettek a MAOE Fotóművészeti tagozatába. Alapító tagja, majd elnöke voltam az MNMH kiváló együttes címmel kitüntetett fotókörének.

Több országos hírű fotóklubnak is tagja voltam. A Somogyi Fotó és Filmklubból képeim eljutottak a világ több országába.

Első önálló kiállításom 1977-ben volt, amelyet évente több is követett.

2005 óta foglalkozom a digitális képalkotással.

Az Óbudai Fotóklubnak 2002-től vagyok tagja.

Juhos Nándor - 1

Juhos Nándor - 2