Koncz Dezső EFIAP, klubelnök

EFIAP

Tizennégy évesen kezdett érdekelni a fotózás. Először, a természetben találtam témát magamnak, majd egyre jobban érdekelt az emberábrázolás és azon belül is a sport. Az első igazi nagy „lökést” tizenkilenc évesen az Európai Sportfotó Szalon harmadik díja jelentette. Az Óbudai Fotóklubban olyan fiatalokkal kezdtem bekapcsolódni a hazai és nemzetközi fotópályázati életbe, mint Baricz Kati, Ifj. Tóth György, vagy Sehr Miklós. Rengeteget tanultam a mesterektől. Kriss Géza bácsi, Gebhart György, Eisenmann József és még sokan mások voltak azok, akik meghatározták a látásmódomat. Gyógypedagógusként dolgoztam Óbudán, ahová visszajárok óraadóként fotózásra tanítani gyerekeket. Mára elértem az EFIAP minősítést. Negyvenhét díjat nyertem nemzetközi pályázaton és 497 fotómat fogadták el elsősorban külföldön. Kezdeményezésemre négy éve létrehoztuk a klubbon belül az autista fotóscsoportot. Hat éve vezetem az Óbuda Fotóklub Egyesületet.