Rosta András

Tizenéves koromban egy újságíró, riportfotós nyári táborban kezdtem a fényképezést. Abban az időben még negatívra fotóztunk. Az analóg fényképezés szeretete máig jelen van az életemben.

Diákéveim alatt tagja voltam a Diákújságírók Országos Egyesületének. Rendszeresen jelentek meg fotóim és írásaim egyes helyi és megyei folyóiratokban, jellemzően Fejér és Somogy megyében.

A középiskolai tanulmányaim befejeztével sajnos a fotográfia időszaka 10 évig szünetelt az életemben. Mire hobbi szinten újra fényképezni kezdtem a kétezres évek végén, már javában tombolt a digitális korszak, így el kellett sajátítanom a modern technikák használatát.

Komolyabban néhány éve foglalkozom ismét fotográfiával, folyamatosan fejlesztem technikai hátteremet és ismereteimet. Elsősorban az embert szeretem fotózni, továbbá azok a témák érdekelnek, amelyeket verseim, rövid prózáim mellé valamilyen elvont jelentéssel felruházva társíthatok.

Rosta András - 2

Rosta András - 1