Simon Gábor

Lelkes amatőrnek tartom magam. 8 éves koromban kezdtem egy Beriette géppel, majd ezt apám Kiev 4-ese követte. Első fizetésemből ’89-benegy Zenit 12XP-t vettem, (amit) még ma is használok. Érettségi után felvettek a Práter utcai fotósiskolába, de ezt nem kezdtem el, inkább a hangok felé fordultam. Azóta is ez a szakmám. Az analóg mellett a digitális korszak 2000-ben kezdődött egy Olympus 830 -cal. Azóta több géppel fényképeztem, komolyabban 2005-ben kezdtem fotózni. 2006-ban ismét sok képet készítettem hagyományos technológiával, újra felfedezve a vegyszerek illatát. Az utóbbi időben számos visszaigazolást kaptam, hogy jó úton haladok a fényképezés terén. A fotózásban én a két legfontosabb szónak az ÁTFORMÁLÁST, és a KIEMELÉST tartom. Szerintem jó, ha valaki a szépet, érzéseket, érdekeset, vagy az élet dolgait jól láttatja. Ezért sokszor a képeket is érzelmi alapon közelítem meg. Szeretek kísérletezni, általában nagyon lecsupaszítom a témákat, talán túlságosan is. Azt gondolom, hogy a fotózáshoz mindenképpen kellenek az alapok, hogy tudd, hogy mit miért teszünk, tehát hogy legyen tudatosság, és tudás is a képek mögött... 2008-ban beléptem a Bársony István fotóklubba, amelynek felbomlásáig tagja voltam. Számos kiállításon vettem részt, képeim megjelentek újságokban, kiadványokban. Beneveztem pályázatokra, többször díjaztak is. Vállaltam eseményfotózást, esküvőfotózást. Jelenleg vezetője vagyok egy önkéntes kis tanulócsoportnak. Mindemellett hiányzik a képekkel való kollektív munka, ezért szeretnék az Óbuda Fotóklub aktív tagja lenni.

IMGP1759MAF out

IMGP7109e